To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ligonis su išmušta akimi ateina pas daktarą...

Ligonis su išmušta akimi ateina pas daktarą:
- Gydytojau, man akį išmušė!
- Na tai kas? Juk turite atsarginę!

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Paaugliai, kurie savo miegamuosiuose turi televizorius, yra linkę blogiau maitintis, mažiau sportuoja ir blogiau vertinami mokykloje nei tie, kurie neturi televizoriaus savo miegamajame. Tyrime ...

Pilvo skausmas

 

Pilvo skausmas - viena dažniausių žmonių negalavimo priežasčių. Pilvo skausmas, kaip ir visi kiti skausmai, gali būti ūmus ir lėtinis. Lėtiniu pilvo skausmu vadinamas skausmas, kuris trunka ilgesnį laiką ar nuolat periodiškai kartojasi.

Priežastys

Ūmus pilvo skausmas gali prasidėti sutrikus daugelio pilvo ertmėje esančių organų veiklai. Dažniausiai ūmūs pilvo skausmai atsiranda dėl skrandžio, plonųjų ir storųjų žarnų, tulžies pūslės ar kasos ligų. Moterims ūmius pilvo skausmus taip pat gali sukelti kiaušidžių bei kiaušintakių patologijos. Pilvo skausmai taip pat gali būti infekcinės ligos požymis.

Lėtiniai pilvo skausmai dažniausiai atsiranda dėl psichogeninių priežasčių (nuolatinės nervinės įtampos, konfliktų šeimoje, darbe). Tokie lėtiniai pilvo skausmai dar vadinami funkciniais. Nors tokio tipo pilvo skausmai nėra rimto sveikatos sutrikimo išraiška, visgi, jie smarkiai pablogina žmogaus gyvenimo kokybę. Deja, neretai lėtiniai pilvo skausmai atsiranda ir dėl labai rimtų sveikatos sutrikimų, tokių kaip vėžys. Todėl į lėtinį pilvo skausmą negalima nekreipti dėmesio. Pajutus bet kokio pobūdžio pilvo skausmus, reikėtų apsilankyti pas gydytoją.

Požymiai

Ūmūs pilvo skausmai dažniausiai kyla staiga. Priklausomai nuo skausmą sukėlusios priežasties, skiriasi skausmų pobūdis ir lokalizacija. Graužiantis, maudžiantis skausmas pilvo viršutinėje dalyje atsiranda sergant GERL (gastroezofaginio refliukso liga), gastritu (skrandžio uždegimu), skrandžio bei dvylikapirštės žarnos opalige. Dėl opaligės atsiradę pilvo skausmai gali plisti į nugarą, dešinįjį pašonkaulį, krūtinę.

Stiprūs pilvo skausmai, plintantys į kirkšnį, gali atsirasti susirgus ginekologine liga ar šlapimo takų infekcija. Stiprūs, juosiantys pilvo skausmai, plintantys į nugarą, dažniausiai yra pirmasis pankreatito (kasos uždegimo požymis). Pilvo apačią dešinėje pašonėje dažniausiai skauda dėl apendicito (kirmėlinės ataugos uždegimo). Dešiniojo viršutinio pilvo aukšto skausmai vargina sergant tulžies pūslės akmenlige ar kitomis tulžies pūslės ligomis.

Lėtiniai pilvo skausmai dažniausiai prasideda pamažu. Niekada nebūna tokie stiprūs kaip ūminiai. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog psichogeninių priežasčių sukelti funkciniai pilvo skausmai niekada nepasireiškia naktį, ilgainiui neprogresuoja (nedažnėja, neintensyvėja). Jei skausmai kamuoja ir naktį, bei ilgainiui progresuoja - jų priežastis greičiausiai yra rimta liga, todėl tokiu atveju būtina kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Ilgainiui skausmai stiprėja sergant dvylikapirštės žarnos opalige, onkologinėmis pilvo organų ligomis.

Diagnostika

Pilvo skausmais besiskundžiantys ligoniai dažniausiai yra tiriami gydytojų gastroenterologų ar abdominalinių chirurgų (pas šiuos specialistus pacientus apklausę, apžiūrėję ir įtarę kokia yra galima pilvo skausmų priežastis, nusiunčia šeimos gydytojai). Gydytojai specialistai tokiems pacientams dažniausiai skiria ir papildomus labaratorinius bei instrumentinius tyrimo metodus, tokius kaip: kraujo bei šlapimo tyrimą, pilvo organų echoskopiją, zondu ištiria skrandį bei žarnyną. Jei ir paskyrus šiuos tyrimus, skausmų priežastis lieka neaiški, papildomai gali būti skiriami radiologiniai tyrimo metodai: rentgenografija, kompiuterinė tomografija, magnetinio rezonanso tomografinis tyrimas.

Gydymas

Ūmių pilvo skausmų gydymas tiesiogiai priklauso nuo juos sukėlusios priežasties. Esant labai ūmiems pilvo skausmams patariama nevalgyti. Kai pilvo skausmų priežastis yra apendicitas, sunkus pankreatitas ar žarnyno opų komplikacijos - pacientas dažniausiai yra operuojamas. Nustačius pilvo skausmų priežastį, pacientams gali būti skiriama nuskausminamųjų vaistų. Jeigu pilvo skausmų priežastis yra bakterinė infekcija - pacientams skiriama antibiotikų.

Lėtinių pilvo skausmų gydymo taktika taip pat priklauso nuo juos sukėlusios priežasties. Jei lėtiniai pilvo skausmai yra funkcinės kilmės, pacientams gali būti skiriami nervų sistemą raminančiai veikiantys vaistai, psichoterapijos kursai. Onkologinių susirgimų sukelti pilvo skausmai dažniausiai malšinami nuskausminamaisiais vaistais.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai