To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atėjo pacientas pas gydytoją...

Atėjo pacientas pas gydytoją:
- Gydytojau, ar razinos vaikšto sienomis?!
- Ne... - nustemba gydytojas!
- Na, velnias ir vėl tarakoną suvalgiau!

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Manoma, kad antiperspirantai (slopinantys prakaitavimą) dalyvauja krūties vėžio atsiradime. Dezodorantai tokio poveikio neturi.

Ateities perspektyvos – bus diagnozuojamas ne vėžys, o galimybė juo susirgti

Kaip kuo anksčiau diagnozuoti krūties vėžį? Koks būtų efektyviausias jos gydymas? Šie ir kiti klausimai aptarti tarptautinėje konferencijoje - seminare „Ankstyvo krūties vėžio patologija, diagnozė ir gydymas".

Pasaulyje sergamumas krūties vėžiu siekia 37,4 100 tūkst. gyventojų, mirštamumas - 13,2. Lietuvoje šie skaičiai atitinkamai - 38,5 ir 17,6. Pasaulio šalių statistika rodo - kuo anksčiau ši liga diagnozuojama, tuo didesnė tikimybė kad, taikant tinkamą gydymą, juo susirgusi moteris pasveiks ar ilgiau gyvens. Tad vienas iš pagrindinių uždavinių, kuriuos turėtų spręsti šios srities medikai, mokslininkai ir sprendimus priimančių institucijų atstovai - kokių priemonių reiktų imtis norint kuo anksčiau diagnozuoti ligą. Apie tai diskutuota tarptautinėje konferencijoje - seminare „ Ankstyvo krūties vėžio patologija, diagnozė ir gydymas". Įžanginį žodį joje tarė Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Steinar Gil, pranešimus skaitė mokslininkai bei medikai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Norvegijos, Portugalijos, Jungtinės Karalystės.

Daugelyje pranešimų teigiama, kad didžiausią įtaką mažinant sergamumą turėtų krūties patikros programos tobulinimas ir diagnostikos modernizavimas. Reikia sukurti efektyvią moterų kvietimo profilaktiškai pasitikrinti sistemą. Pastebėti ligą kuo ankstyvesnėje stadijoje padėtų skaitmeninių mamografų įdiegimas ir kvalifikuotų radiologų paruošimas darbui su jais; storos adatos biopsijų taikymas ikioperacinei diagnozei. Ištyrus įtariamą naviko audinį būtų galima tiksliau planuoti operacijos eigą ir apimtį, individualiai parinkti geriausią gydymo strategiją. Mirštamumą nuo šios ligos mažintų gydymo įstaigų aprūpinimas modernia diagnostine aparatūra bei reikalingomis priemonėmis. Tiksli diagnostika ne tik padėtų parinkti tinkamiausią gydymo metodą, bet ir daugeliu atveju leistų sutaupyti gydymui skiriamas lėšas.

Ne viename pranešime akcentuota, kad sėkmingai krūties vėžio diagnostikai ir gydymui labai svarbus medikų - radiologų, patologų ir chirurgų - komandinis darbas. Radiologai, darydami nuotraukas mamografu, gali tiksliai pasakyti, kiek yra židinukų, kokios jie formos, kuriuose gali būti piktybinių navikų. Patologas patikslina šią informaciją biopsijos rezultatais. O visa tai leidžia chirurgui kvalifikuotai atlikti tausojančią operaciją.

Daugelį sudomino pranešimai apie molekulinių tyrimų perspektyvas. Naujausi mokslo tyrimai rodo, kad krūties vėžys yra labai nevienalytė liga, todėl svarbu ne tik jį kuo anksčiau diagnozuoti, bet ir nustatyti jo molekulinės patologijos profilį ir pagal jį parinkti individualizuotos terapijos metodus. Taip siekiama kuo taikliau paveikti navikines ląsteles, tausojant moters organizmą. Nustačius vėžinės ląstelės biologinius ypatumus, galima parinkti efektyvią biologinę terapiją. Dar svarbiau įvertinti, ar žmogus ateityje gali susirgti dar iki naviko susiformavimo. Šiuo požiūriu molekulinius tyrimus atliekantys specialistai daug tikisi iš epigenetinių tyrimų, atskleidžiančių onkogenų funkcinę būklę žmogaus organizme. Epigenetiniai vėžio tyrimai po dešimtmečio gali padaryti perversmą diagnozuojant ir gydant onkologines ligas.
Konferenciją organizavo Valstybinis patologijos centras, vykdydamas projektą „Valstybinio patologijos centro kompetencijos stiprinimas vėžinių susirgimų ankstyvosios diagnostikos srityje", finansuojamą iš Europos ekonominės erdvės/Norvegijos finansiniu mechanizmu. Konferencija surengta kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu, Lietuvos patologų draugija, Lietuvos senologų draugija, Lietuvos chemoterapeutų draugija.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai