Naujausi straipsniai
Gydytojau, supraskite, man jau 70 metų...Gydytojau, supraskite, man jau 70 metų, bet aš ligi šiol bėgioju paskui mergaites!
Vaistų paieška
|
Kava ir arbata siejamos su mažesne smegenų vėžio tikimybe
2010, Spalis 18 - 12:01
Kavos ir arbatos mėgėjams tikimybė susirgti labiausiai paplitusiu smegenų piktybiniu augliu gali būti mažesnė, rodo Europoje atliktas tyrimas. Jis apėmė daugiau nei 0,5 mln. europiečių, o tyrimo išvados patvirtina neseniai JAV atlikto tyrimo rezultatus, kad kavos ir arbatos vartojimas sumažina tikimybę susirgti galvos smegenų glioma, kuri tarp suaugusiųjų sudaro apie 80 procentų visų piktybinių galvos smegenų auglių. Tačiau tyrimo rezultatus mokslininkai vertina su didelėmis išlygomis. „Rezultatai labai preliminarūs. Šis tyrimas neturėtų būti priežastis keisti suvartojamos kavos ar arbatos kiekius", sako tyrimo vadovė dr. Dominique Michaud, dirbanti JAV Providenso Browno universitete ir Karališkajame Londono koledže. Net jei kava ir arbata turi tiesioginį ryšį su gliomos rizika, bendrasis poveikis visuomenei nebūtų didelis, praneša „Reuters Health". Smegenų augliai nėra dažni, ir Europoje jų dažnis yra 4-6 atvejai 100 tūkstančių moterų ir 6-8 atvejai 100 tūkstančiui vyrų. Apskritai, tikimybė, kad žmogui per visą jo gyvenimą išsivystys piktybinis smegenų auglys yra mažesnė nei 1 procentas. Tačiau pasak tyrėjų, jei didesnis kavos ir arbatos vartojimas kažkokiu būdu apsaugo nuo smegenų gliomos, tai gali padėti suprasti piktybinių auglių atsiradimo priežastis. „Bent dabar mes nedaug težinome, kas sukelia smegenų vėžį", sako dr. D. Michaud. Tiriamieji buvo stebimi 8,5 metų, ir per tą laiką glioma susirgo 343 vyrai ir moterys, o dar 245 nustatytas nepiktybinis smegenų auglys meningioma. Tyrėjams palyginus daugiausia kavos ar arbatos vartojusius tiriamuosius su tais, kas šių gėrimų vartojo mažiausiai ar apskritai nevartojo, nustatyta, kad pirmosios grupės narių tikimybė susirgti glioma buvo trečdaliu mažesnė, net atsižvelgus į tokius faktorius kaip amžius ar rūkymas. Kavos ir arbatos įtaka meningiomai nenustatyta.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą