To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Poliklinika. Eilė pas ginekologą...

Poliklinika. Eilė pas ginekologą. Prieina vyras ir užima eilę. Viena moteris raudonuodama kreipiasi į jį:
- Suprantate, ši eilė pas ginekologą...
- Taip, taip. Aš žinau.
- Bet... Tai juk moterų gydytojas.
- Na ir kas? Spirales jis įdeda?
- Na taip, jis...
- Reiškia jis ir nuima.

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 97,5 proc. Didžiosios Britanijos moterų nežino, jog gimdos kaklelio vėžį sukelia lytiškai plintantis žmogaus papilomos virusas (ŽPV).

Motina gali perduoti vėžį kūdikiui

Mokslininkai įrodė, kad besilaukiančios motinos vėžinės ląstelės gali persiduoti negimusiam kūdikiui.

Yra žinoma atvejų, kai motina ir vaikas serga tokia pačia vėžio forma, nors teoriškai vaiko imuninė sistema turėtų blokuoti ligą.

Britų tyrėjų vadovaujama komanda, analizavusi vieną tokį atvejį, padarė išvadą, jog ląstelės, lėmusios kūdikio leukemiją, galėjo atsirasti tik iš motinos, praneša BBC.

Tai, ar nėščioji gali perduoti vėžį vaisiui, mokslininkams buvo galvosūkis ištisą šimtmetį. Teoriškai bet kokios vėžio ląstelės, kurios įstengia prasibrauti per placentą į vaisiaus kraujotaką, turėtų būti sunaikintos imuninės sitemos, tačiau yra žinoma 17 atvejų, kai atrodė, jog ir mama, ir vaikas serga ta pačia vėžio forma - dažniausiai leukemija ar melanoma.

Pastarasis tyrimas koncentravosi ties japone motina ir jos kūdikiu, kuriems abiems išsivystė leukemija. Tyrėjai pasinaudojo naujausia genetinių pėdsakų aptikimo technologija, kad įrodytų, jog vėžinės ląstelės, aptiktos kūdikio organizme, kilo iš motinos.

Rezultatai parodė, kad abiejų pacientų leukeminės ląstelės turėjo identišką mutavusį vėžio geną.

Vaisiaus imuninę sistemą vėžio ląstelės, manoma, įveikė, nes dėl tam tikrų DNR savybių ji nepajėgė atpažinti jų kaip svetimkūnių.

„Atrodo, kad šiuo ir, mes manome, kitais atvejais, motinos vėžio ląstelės prasiskverbė pro placentą į besivystantį vaisių ir joms pavyko įsitvirtinti, nes jos buvo nematomos imuninei sistemai", - teigė profesorius Melas Greavesas iš Vėžio tyrimų instituto.

„Džiaugiamės išsprendę šią ilgametę mįslę. Tačiau mes pabrėžiame, kad toks vėžio perdavimas iš motinos kūdikiui yra ypač retas, ir šansas, kad vėžiu serganti nėščioji jį perduos savo vaisiui, yra menkas", - pridūrė jis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai