To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vienos šalies stomatologai sukūrė naują...

Vienos šalies stomatologai sukūrė naują kramtomąją gumą  „Ksilitas su dinamitu“. Ksilitas valo ir stiprina jūsų dantis, o dinamitas garantuoja saugų atstumą nuo ėduonies.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Ar žinojote, kad kosulys - tai gynybinė organizmo reakcija, padedanti pašalinti apmirusias epitelio ląsteles, dulkes, mikrobus ir kitus svetimkūnius iš kvėpavimo takų.

Sendamos smegenys protingėja

Tiesą sakant, netgi atvirkščiai. Naujausi tyrimai rodo, kad žmogaus smegenys su laiku darosi tik protingesnės.

Užmaršumas, išsiblaškymas, susipainiojusios mintys - visi šie ženklai signalizuoja apie brandų amžių. Galima galvoti, kad visi, kam per 40, turėtų pasitikrinti savo galvas.

Laimei, Barbara Strauch taip ir padarė. Laikraščio „New York Times" sveikatos ir medicinos skilties redaktorė visai neseniai išleido knygą, kurią pavadino „The Secret Life of the Grown-Up Brain". 58-erių B.Strauch išstudijavo mokslininkų tyrimus, smegenų skenavimo duomenis, ilgaamžiškumo veiksnius ir priėjo revoliucingą išvadą, kad brandaus amžiaus smegenys yra protingesnės. Negana to, brandaus amžiaus žmonės, kuriems yra nuo 40 iki 68 metų, yra ir laimingesni.

Nepaisant hipotezės, kad su amžiumi žmonės praranda milijonus smegenų ląstelių (B.Strauch iš viso tai neigia), brandaus amžiau žmonės sugeba teisingiau vertinti žmones, darbą, finansus - viską, kas supa mus gyvenime. Mūsų smegenys susikuria šablonus, daugybę sluoksnių žinių, kurios padeda atpažinti vieną ar kitą jau buvusią situaciją ir rasti sprendimą jai. Kitaip tariant, kitaip nei jaunos smegenys, brandaus amžiaus žmonių protai sugeba miške įžvelgti ne tik žalią masę, bet ir medžius.

Iš dalies, taip yra dėl mielino (balto riebalinio sluoksnio ant smegenų neuronų), kuris auga iki vėlyvos brandos. Daugėjant mielino, smegenyse susidaro ryšiai, dėl kurių mes suprantame aplinką. Anot Harvardo universiteto mokslininkų, mielinas yra „brandaus amžiaus išmintis".

Kalbėdamas su „ForbesWoman" žurnaliste, B.Strauch sakė, kad dar niekada planetoje negyveno tiek daug vidutinio amžiaus žmonių, kiek gyvena dabar, todėl jai atrodė labai svarbu ištirti, kaip funkcionuoja jų smegenys. Anot jos, tiesa, kad dažnai vidutinio amžiaus žmonės turi problemų su laikinąja atmintimi - jie dažnai pamiršta vardus, sulėtėja jų mąstymas. „Manome, kad mūsų galvoje atsiranda skylių, mes išsigąstame. Tačiau tai tikrai ne Alzheimeris. Šis užmaršumas - nieko svarbaus", - teigia ji.

Anot B.Steauch, mokslininkai mano, kad su amžiumi žmonės gali prarasti iki 30 proc. smegenų ląstelių, tačiau tai netiesa, nes jeigu esame sveiki, smegenų ląstelių mes neturėtume prarasti. „Smegenyse dėl smegenų sričių ir neuromediatorių vyksta šiokie tokie pokyčiai - smegenys gali susitraukti iki 2 proc., tačiau iš esmės jos lieka tokios pat. Smegenų amžius neveikia. Skirtingai nei oda ar plaukai, jos yra apsaugotos nuo saulės ir kitų aplinkos veiksnių", - tvirtina B.Steauch.

Jos teigimu, 25-erių metų žmogaus smegenys yra daug greitesnės ir joms daug lengviau mokytis, atsiminti naujus dalykus, tačiau vidutinio amžiaus žmogaus smegenys „mato platesnį vaizdą", nes jos turi socialinę patirtį ir leidžia „išmatuoti" žmones ir situacijas, pritaikyti tinkamus sprendimus.

Paklausta, ar tai, kaip žmonės rūpinasi smegenimis būdami vidutinio amžiaus, turi kokios nors įtakos vėliau, B.Steauch tvirtina, kad genų nepakeisi, tačiau įtakos esama. „Moksliniai tyrimai rodo, kad tai, kas yra gerai širdžiai, taip pat gerai yra ir smegenims. Tai, ką mes darome savo kūnams, darome ir smegenims. Taigi aišku, kad maistingas maistas, pavyzdžiui antioksidantų turinčios mėlynės, špinatai ar žuvų taukai padeda smegenims išlikti aktyvioms", - mano ji ir prisipažįsta pati užsiimanti joga, bėgiojanti, valganti daugiau salotų. „Taip pat aš stengiuosi žmonėms išsakyti, su kuo aš nesutinku. Tai leidžia mano smegenims išlikti „aštrioms", nes aš galvoju ir ieškau argumentų, kodėl aš nesutinku su jų nuomone ar poelgiais", - juokaudama, kad grįžo į paauglystę, sako B.Steauch.

Interviu pabaigoje žurnalistei uždavus klausimą, ar išvada, kad sendamos smegenys protingėja, nėra tik vidutinio amžiaus žmonių savęs pasiglostymas ir pasiguodimas, B.Steauch pripažįsta, kad smegenys funkcionuoja labai skirtingai, tačiau ji turi galvoje kad bendrai vidutinio amžiaus žmonės protingėja. „Mes skiriamės nuo ankstesnių kartų. Buvome gerai maitinami, mumis daug geriau rūpinosi, nei mūsų tėvais, seneliais ir taip toliau. Karta po kartos mes tik protingėjame", - pagrindinę savo knygos mintį apibrėžia B.Steauch.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai