To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vienai labai apkūniai moteriškei daktaras išrašė...

Vienai labai apkūniai moteriškei daktaras išrašė šimtą kažkokių tablečių.
- kaip reikia vartoti šias piliules?- paklausė ji.
- Nė vienos, - atsakė gydytojas. - Paberkite jas ant grindų ne mažiau nei tris kart per dieną ir surinkite po vieną į buteliuką, padės geriau.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kinijos mokslininkai identifikavo apie 400 genų, kurie yra atsakingi už polinkį į priklausomybę narkotikams. Ekspertai mano, kad genetiniai faktoriai iki 60 proc. yra atsakingi už ...

Gyvenimo būdą pakeičia skalpelis

Pasaulyje itin populiarios skrandžio mažinimo operacijos neaplenkia ir mūsų tautiečių. Ar tikrai tai saugus būdas, padedantis atsikratyti ne vieną dešimtį nereikalingų kilogramų? O gal chirurgo skalpelį renkasi tik valios neturintys storuliai?

Operacija - kraštutinė priemonė

Anot chirurginio nutukimo gydymo metodus taikančių medikų Sauliaus Bulavo, Rolando Burkausko, Virginijaus Jautakio ir Gintaro Skruodžio, esant didelio laipsnio nutukimui, t. y. kai KMI (kūno masės indeksas) didesnis nei 40 arba KMI - 35, bet ligonis serga sunkiomis antsvorio sukeltomis ligomis, gydymas medikamentais, kartu pakeičiant gyvenseną, nėra veiksmingas, todėl tokiems ligoniams vienintelė išeitis - chirurginis gydymas, kuris, beje, nėra pigus. Nors dalį operacijos kaštų apmoka ligonių kasos, tačiau reikiamus instrumentus ar skrandžiui apjuosti būtiną reguliuojamą juostą turi nusipirkti pats pacientas. Chirurgai tvirtina negirdėję, kad kas nors gailėtų išleistų tūkstančių, anaiptol, pasirinkę skalpelį, kaip geriausią išeitį, buvę storuliai džiaugiasi visaverčiu gyvenimu.

Skrandžio mažinimo operacijos pasaulyje atliekamos jau ganėtinai seniai. Lietuvoje paprastai daromos dviejų rūšių operacijos: tai skrandžio apjuosimas reguliuojama juosta, vadinamasis žiedo uždėjimas, sumažinant skrandžio tūrį, ir malabsorbcinė operacija, kai sumažinamas skrandis ir dalis žarnyno, taip sumažinant maisto įsisavinimo plotą. "Pacientai patys nusprendžia, koks būdas jiems labiau priimtinesnis, mes tik paaiškiname operacijos privalumus ir galimas komplikacijas", - sako medikai ir patikina, jog radikalias skrandžio mažinimo operacijas žmonės renkasi tuomet, kai jau būna išbandę visus įmanomus lieknėjimo būdus.

Alternatyva - skrandžio suveržimas žiedu

"Žiedas nėra savaiminio lieknėjimo priemonė. Sėkmingai atsikratyti svorio ir išvengti komplikacijų įtakos turi paciento pooperacinė dieta ir atitinkamas elgesys, o žiedo funkcionavimas sumažina alkį, todėl valgyti norisi mažiau ir palaipsniui atsikratoma svorio", - sako chirurgas V. Jautakis

Palyginti su įprastomis operacijomis, ši išsiskiria tuo, kad po jos lieka geresnis estetinis vaizdas, išgyvenamas mažiau skausmingas pooperacinis laikotarpis, praktiškai nebūtinas lovos režimas, įmanomas greitas visiškas pasveikimas, svarbiausia - tai minimali chirurginė intervencija į organizmą. Operacijos tikslas - smarkiai sumažinti suvalgomo maisto kiekį, atitinkamai sumažinant suvartojamų kalorijų kiekį. Tai pasiekiama viršutinėje skrandžio dalyje uždedant specialų žiedą, kuris suformuoja skrandį į smėlio laikrodžio formą. Po operacijos virškinamas maistas pereina visas virškinamosios sistemos dalis, o paslankus žiedas suteikia galimybę kiekvienam žmogui nustatyti reikiamo skersmens sąsmauką. Žiedas reguliuojamas, kai gerai įsitaiso audiniuose, maždaug 2 mėn. po operacijos. "Žiedo suspaudimo lygis reguliuojamas keletą kartų tol, kol nustatomas reikiamas. Tai neskausminga procedūra, - tikina gydytojas, - kurios metu į po oda įsiūtą kapsulę įbedama adata ir sušvirkščiamas atitinkamas kiekis skysčių."

Užveržus skrandį beveik niekas nepasikeičia, tik kurį laiką būtina laikytis pereinamosios dietos plano. "Žmogus negali valgyti paskubomis ar dideliais kąsniais, kaip dažniausiai įpratę valgyti nutukę asmenys, būtina gerai sukramtyti maistą. Ypač svarbu pirmą savaitę vartoti tik skystą, o antrą - tik trintą maistą. Nes, tarkim, suvalgyta riekė duonos užstrigtų virš skrandžio žiedo, ištemptų viršutinę jo dalį, todėl gali prireikti kitos operacijos. Tinkamai maitinantis, kuo daugiau laiko prabėga po operacijos, tuo mažiau reikia riboti mitybą", - pasakoja gydytojas G. Skruodys.
Suvalgytas maistas užpildo virš žiedo esančią mažąją skrandžio dalį ir netrukus pajuntamas sotumas. Tai reiškia, kad žmogus vienu metu gali suvalgyti labai nedaug maisto. "Šis gydymo metodas prilygsta dažno antsvorio kamuojamo žmogaus prašymui: "Suriškite man rankas, kad nebegalėčiau valgyti", tik šiuo atveju, mes perrišame skrandį", - sako medikai.

Nenorintiems svetimkūnio formuojamos apylankos

Chirurgai Saulius Bulavas ir Rolandas Burkauskas sako, kad malabsorbcinės, t. y. formuojant apylankas operacijos, yra kur kas sudėtingesnės bei gerokai efektyvesnės. "Operacijos, kurios metu skrandis suveržiamas reguliuojama juosta, itin populiarios Čekijoje, Lietuvoje bei kitose pokomunistinėse šalyse. Europai priimtinesnės operacijos, kurios palankesnės žmogaus organizmui, nes nėra jokio svetimkūnio, maisto medžiagų pasisavinimas žarnyne tampa kur kas mažesnis, todėl nebeauga svoris, geresnė valgymo kokybė, svarbiausia - svorio kritimas daugiau priklauso ne nuo paciento prisitaikymo pastangų, o nuo pačios operacijos", - sako medikai.

Operacija atliekama laparoskopiniu būdu, t. y. neatveriant pilvo ertmės, o tik per mažus pjūvius, įvedant į pilvo ertmę vaizdo kamerą ir reikiamus instrumentus, kuriais suformuojamas mažasis skrandis, turintis siaurą sujungimą su likusia virškinimo trakto dalimi, o plonoji žarna sujungiama su skrandžiu taip, kad apatine skrandžio dalimi maistas slinkti negalėtų. Minimalų atskirto žarnyno ilgį sudaro skrandžio dalis, dvylikapirštė žarna bei pirmoji tuščiosios žarnos kilpa. Operacijos metu pailginama virškinant nedalyvausianti plonosios žarnos dalis iki 1,5 metro. "Įpratę valgyti ką nori ir kiek nori, žmonės šio įpročio sunkiai atsisako ir po operacijos, todėl skrandį juosiantį žiedą bando apgauti gerdami lydytą šokoladą, grietinėlę ir kt. mėgiamus produktus. Malabsorbcinė operacija - tarsi už nugaros stovintis policininkas, kurio apgauti neįmanoma - organizmas akimirksniu reaguoja į kaloringą maistą: silpnumas, padidėjęs prakaitavimas bei kiti laikini negalavimai verčia žmogų keisti mitybos įpročius ir gyvenimo būdą", - dalijasi patirtimi medikai.

Chirurgai tvirtina, kad kūno masės sumažėjimo efektas po skrandžio ir tuščiosios žarnos apylankos operacijos iš pradžių yra gana ryškus, vėliau sulėtėja. "Patirti galimų akistatų su komplikacijomis dar neteko", - sako medikai ir vieningai pastuksena į medinį stalą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai