Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi: - Daktare, negaliu daugiau, taip pilvą skauda. Daktaras ir klausia: - Gal suvalgei ką negero ar ...? - Kai buvau miške, uogą kažkokią surijau. - Palauk, palauk. O kas buvo ten per uoga? - Tai, kad neįžiūrėjau, daktare... - O, tai tu turėjai eiti ne pas mane, o pas akių gydytoją.
Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...
Sveikata priklauso: 40 proc. - nuo gyvenimo būdo; 30 proc. - nuo aplinkos, 20 proc. - nuo paveldėjimo ir 10 proc. - nuo gydomosios medicinos.
Insulino šalutinis poveikis
2011, Gruodis 8 - 12:27
Turbūt ne vienam iš tų, kurie serga cukriniu diabetu ir gydosi insulino injekcijomis, iškilo klausimas - ar tikrai insulinas turi tik teigiamą poveikį mano organizmui? Šiame straipsnyje mes pabandysime pateikti atsakymą į šį klausimą.
Deja, insulinas, kaip ir didžioji dauguma vaistų, nėra „stebuklingas" ir turi šalutinį poveikį:
Didžiausią pavojų keliantis ir labiausiai nelaukiamas, tačiau dažniausiai pasireiškiantis insulino šalutinis efektas - hipoglikemija (smarkiai sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje). Hipoglikemija - labai pavojinga žmogaus organizmui būklė, kuri gali sukelti smegenų pažeidimą ar net mirtį. Atlikus tyrimus buvo įrodyta, jog pacientus, kurie gydosi insulino injekcijomis, ši būklė ištinka tris kartus dažniau nei kitus. Taigi, labai svarbu žinoti, kaip padėti sau ar savo artimam žmogui, smarkiai sumažėjus gliukozės kiekiui kraujyje. Hipoglikemijos gydymas nėra sudėtingas. Reikėtų sučiulpti ledinuką, užkąsti ar atsigerti saldaus gėrimo. Jei ligonis prarado sąmonę - labai svarbu kuo greičiau suleisti gliukozės (į veną) arba gliukagono (į raumenis). Jei suleisti šių medikamentų galimybės nėra - būtina kuo skubiau kviesti greitąją pagalbą.
Kaip ir daugelis kitų vaistų, insulinas taip pat gali sukelti alergiją, kuri gali pasireikšti vietinėmis (bėrimais, paraudimais, patinimais) ar net sisteminėmis reakcijomis (tokiomis kaip - gyvybei pavojingas anafilaksinis šokas). Alergija, vartojant insuliną, nėra dažnas reiškinys. Visgi, jai pasireiškus, taip pat turėtumėte kreiptis į gydytoją.
Pacientams, vartojantiems insuliną, neretai padidėja svoris. Taip gali nutikti dėl to, jog insulinas skatina riebalų gamybą organizme. Dažniausiai insulinas paskatina riebalų „atsidėjimą" pilvo srityje, o čia susikaupę riebalai kenkia širdžiai ir yra daugelio širdies - kraujagyslių ligų rizikos veiksnys. Taigi, insulinu besigydantys pacientai, turėtų reguliuoti savo mitybą. Nepamirškite, jog subalansuota mityba teigiamai veikia ne tik jūsų svorį, bet ir padeda kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje.
Rečiau, vartojant insuliną pasireškia lokalizuota (dažniausiai galūnių, veido srities aplink akis) edema (tinimas). Kūnas šiek tiek ištinti gali dėl to, jog insulinas skatina vandens susilaikymą organizme.
Taip pat insulino vartojimas gali būti aukšto kraujospūdžio priežastimi. Todėl jei gydytojas jums diagnozavo arterinę hipertenziją , turėtumėte pasakyti, jog vartojate insuliną.
Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą