Naujausi straipsniai
Ateina pas daktarą močiutė...Ateina pas daktarą močiutė.
Vaistų paieška
|
Apsauga nuo streso – emocinis atsparumas
2010, Rugsėjis 14 - 13:09
Specialistai pastebi, kad daugelis vaikų, kuriems sunku su kitais sutarti, stokoja bendravimo įgūdžių: jie nemoka kalbėtis, sunkiai išreiškia savo poreikius bei įsiklauso į kitų mintis. Kauno miesto savivaldybės Visuomenė sveikatos biuro psichologė R. Vaitkienė pataria, kaip atpažinti, ar vaikas stokoja socialinių bei emocinių įgūdžių bei kaip ugdyti emocinį intelektą. Tyrimai rodo, kad emocinis intelektas - socialiniai ir emociniai įgūdžiai, kurie sudaro vadinamąjį charakterį - yra ne mažiau svarbūs vaiko sėkmei. Emocinis intelektas - tai gebėjimas atpažinti, įsisąmoninti ir išmintingai tvarkyti savo jausmus. Specialistai pastebi, kad vaikai, stokojantys socialinių ir emocinių įgūdžių, dažniau patiria:
Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė R. Vaitkienė teigia, kad prasti socialiniai įgūdžiai ypač išryškėja, kai vaikai bando su kuo nors susidraugauti, įsilieti į naują grupę ar kokią nors veiklą. Emocinis intelektas, pasak R. Vaitkienės, gali būti išlavinamas. Rekomendacijos tėveliams kaip ugdyti vaiko socialinius ir emocinius įgūdžius:
Švelnumo ir pritarimo išreiškimas. Apkabink, paimk ranką. Pasakyk, kas tau patinka kitame žmoguje. Specialistai teigia, kad vaikystėje ugdomas emocinis intelektas lemia sėkmingesnę bendrą asmenybės raidą. Ir priešingai - didžiausi socialinių ir emocinių įgūdžių trūkumai yra vaikystėje neugdyto emocinio intelekto pasekmė.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą