Naujausi straipsniai
Sakykit, kodėl jūs negeriate vaistų...Pas gydytoją:
Vaistų paieška
|
Parodontozė
2012, Rugsėjis 20 - 08:09
Parodontozė - sunkus dantenų susirgimas. Todėl reikėtų imtis visų priemonių, kurios padėtų jo išvengti. Jei visgi to padaryti nepavyko, susirgus, pradėti parodontozės gydymą reikėtų kuo greičiau, nes negydant šio susirgimo, dantų išsaugoti dažniausiai nebepavyksta. Priežastys ir profilaktika Kadangi parodontozė yra lėtinė dantenų infekcija, ją gali sukelti įvairūs mikroorganizmai (bakterijos, grybeliai). Todėl labai svarbu, jog nesusidarytų sąlygos jiems veistis ant dantenų. Puiki terpė mikroorganizmams susidaro tada, jei nesilaikoma dantų higienos. Todėl labai svarbu reguliariai, du kartus per dieną valytis dantis, po kiekvieno valgio skalauti burną dezinfekciniu skysčiu, valytis tarpdančius siūlu. Taip pat reikėtų nepamiršti vizitų pas odontologą, subalansuoti mitybą, riboti saldumynų kiekį maisto racione. Parodontozę taip pat gali provokuoti rūkymas (kadangi rūkant blogėja dantenų kraujotaka), kai kurios ligos, tokios kaip - cukrinis diabetas, lėtinės skrandžio, kepenų ligos, avitaminozė. Sergant jomis, reikėtų apie tai pasakyti savo odontologui ir nuolat stebėti savo dantų bei dantenų būklę. Požymiai Parodontozė vystosi kaip dažnai pasikartojančių dantenų uždegimų (parodontitų) pasekmė. Todėl pirmieji ligos simptomai nesiskiria nuo parodontito. Atsiranda dantenų patinimas, skausmas, jautrumas. Iš dantenų gali pakraujuoti, pakisti dantenų spalva (dantenos gali būti nuo raudonos iki vyšninės spalvos). Ligai progresuojant gilėja dantenų „kišenės", pakinta jų konsistencija, dantenų kraštai atsitraukia nuo dantų. Ant dantų neretai atsiranda apnašų, akmenų. Iš burnos gali pradėti sklisti blogas kvapas. Galutinėje ligos stadijoje dantys pradeda klibėti, o nesiimant priemonių ir tada - iškrenta. Tyrimai Jokie specifiniai tyrimai parodontozei diagnozuoti nėra taikomi. Šią ligą nesunkiai nustato gydytojas odontologas, vos apžiūrėjęs paciento burnos ertmę. Pas odontologą reikėtų skubiai kreiptis tuomet, jei pastebėjote, jog ant dantų bei dantenų pradėjo kauptis apnašos, pasikeitė dantenų spalva, pajutote skausmą ar valant dantis dantenos pradėjo kraujuoti. Gydymas Parodontozės gydymas yra labai sudėtingas, ypač jei į gydytoją pacientas kreipiasi tada, kai liga jau yra progresavusi. Gydymas pradedamas nuo dantenų apnašų bei akmenų nuo dantų pašalinimo. Ypač kruopščiai išvalomos dantų kišenės, jos užpildomos antimikrobiniais bei priešuždegiminiais vaistais. Jei dantenų būklė yra labai bloga, kartais tenka chirurginiu būdu pašalinti praščiausios būklės dantis. Esant stipriam dantenų skausmui, skiriami nuskausminamieji vaistai. Kaip papildoma priemonė parodontozės gydymui gali būti naudojamos augalinės vaistinės medžiagos (jonažolės, medetkos, kraujažolės, ramunėlės, gysločiai) - įvairūs tirpalai bei tepaliukai ar net paprasčiausia liepų žiedų arbata. Prognozė Laiku gydant dantenų uždegimus, parodontozės dažniausiai galima išvengti. O net ir susirgus parodontoze, laiku pradėjus gydymą pasiekiami geri rezultatai, dantis beveik visada pavyksta išsaugoti.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Gabrielius — 2015, Lapkritis 27 - 10:07
Jei man valantis dantis kraujuoja dantenos, tai jau galima teigti, kad tai parodontozes pradzia? Jau vertėtų kreiptis į stomatologą?
Militram — 2015, Vasaris 20 - 12:49
REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA
Jojoris — 2015, Vasaris 18 - 17:24
REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA
Skelbti naują komentarą