To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Tuoj papasakosiu anekdotą apie...

Tuoj papasakosiu anekdotą apie sklerozę! Jei tik prisiminsiu...

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 97,5 proc. Didžiosios Britanijos moterų nežino, jog gimdos kaklelio vėžį sukelia lytiškai plintantis žmogaus papilomos virusas (ŽPV).

Artrozė

Artrozė - lėtinė distrofinė sąnarių liga. Artrozė paplitusi yra beveik visose šalyse. Manoma, kad ji vargina daugiau nei dešimtadalį viso pasaulio gyventojų. Dažniausiai pasireiškia nutukusiems, vyresnio amžiaus žmonėms.

Artrozė - sunki, labai varginanti liga, kuri smarkiai sumažina žmogaus darbingumą ir pablogina gyvenimo kokybę.

Priežastys

Sąnariai - kūno dalis, kuriai nuolat tenka labai didelis krūvis. Kad galėtų šį krūvį atlaikyti, sąnarines galvutes dengia labai paslanki ir atspari susidėvėjimui kapsulė, kuri išskiria sąnarinį skystį, kuris dar labiau palengvina sąnarinių dalių slydimą. Visgi, kartais atsitinka taip, kad sąnarinė kapsulė nebesugeba išlaikyti nuolatinio didelio krūvio ir pakankamai po jo atsistatyti. Tuomet atsiranda sąnarinės kapsulės susidėvėjimo reiškiniai. Pasireiškia artrozė. Yra ir netiesioginių faktorių, kurie greitina sąnarinių kapsulių susidėvėjimo procesus.

Artrozės išsivystymą greitina traumos, menopauzė (jos metu sutrinka hormoninė reguliacija), antsvoris. Artrozė žymiai greičiau pasireiškia žmonėms, turintiems genetinį polinkį šiam susirgimui. Tokių žmonių sąnarinė kremzlė dažnai būna silpnesnė, o griaučių sandara netolygi (nevienodo ilgumo kojos, valgus (X formos) ar varus (O formos) kojų deformacijos). Dėl šių deformacijų vienos pusės sąnariams nuolat tenka didesnė apkrova, kas taip pat greitina sąnario dėvėjimąsi.

Požymiai

Reikia žinoti, jog artrozė - lėtai besivystantis procesas. Dažnai ji pastebima tik tada, kai yra pažengusi. Negydant artrozės vėlesnėse stadijose pasireiškia didžiuliai skausmai, o galiausiai visiškas sąnarių nejudrumas. Todėl labai svarbu, mokėti pažinti artrozę pradinėse jos stadijose. Reikėtų kreiptis į gydytoją, jei pabudus, po nakties sunku atsikelti iš lovos, sąnariai yra sustingę, sumažėjęs jų judrumas. Taip pat jei atliekant judesį sąnarys braška, o po didesnio fizinio krūvio patinsta ar paskauda.

Tyrimai

Gydytojas ortopedas pirmiausia apžiūri pacientą, naudoja fizinius tyrimo metodus. Pajudina vieną ar kitą sąnarį, įvertina sąnarių judesių amplitudę, skausmingumą. Atidžiai apžiūri pacientą jam sėdint ir stovint, nustato ar nėra įdingos laikysenos požymių. Taip pat skiriami laboratoriniai tyrimai, siekiant išsiaiškinti ar pacientas neserga reumatinėmis ar uždegiminėmis ligomis. Diagnozei patvirtinti gali būti atliekama sąnario punkcija (į sanarį įduriama adata ir paimama šiek tiek sąnarinio skysčio). Greta atliekamos sąnario rentgeno nuotraukos.

Gydymas

Yra daug artrozės gydymo būdų. Pradinėse stadijose artrozė gydoma šilumos metodais: šilumos terapija (dedami šildomieji kompresai, pacientui skiriamos gydomosios karštos vonios), trumpųjų ar mikrobangų terapija. Šilumos procedūros efektyviai sumažina artrozės sukeliamą skausmą. Taip pat greta šilumos procedūrų pacientui skiriami įvairūs medikamentai: antireumatiniai, kraujotaką gerinantys, kremzlės atsinaujinimą stimuliuojantys bei raumenų įtempimą mažinantys vaistai. Gali būti skiriamas ir hormoninis gydymas.

Kad sąnariai būtų mažiau traumuojami naudojami specialūs įtvarai, atraminiai aparatai, rekomenduojamas lovos režimas. Jei skausmas labai stiprus, jam malšinti naudojami vietiniai anestetikai. Vėlyvose stadijose taikomas operacinis gydymas. Gali būti atliekamas sąnario išvalymas (simptomų palengvinimui).

Jei niekas nepadeda gali būti sukeliama sąnario ankilozė (sąnarys po jos tampa nebejudrus) arba protezuojamas naujas sąnarys.

Profilaktika

Svarbu, kad tėvai jau vaikystėje pastebėtų vaiko ydingą laikyseną, saugotų savo atžalas nuo per didelio fizinio krūvio, traumų. Reikėtų nepamiršti, kad vaikams nerekomenduojama per anksti pradėti profesionaliai sportuoti. Taip pat svarbu rūpintis ir savo bei vaiko mityba, nes dažnai atrozės priežastis būna antsvoris. Atsiradus pirmiesiems artrozės simptomams būtina stengtis koreguoti svorį. Taip pat visą laiką reikėtų saugoti sąnarius, stengtis per daug nepersitempti, nepervargti.

Prognozė

Šiais laikais artrozės prognozė nėra labai bloga, nes yra daug naujų gydymo būdų, kurie smarkiai pagerina sergančiųjų gyvenimo kokybę.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

O ar tinka sergant artroze šalia fizioterapijos naudoti papildus sąnariams stiprinti? Man rekomendavo Bio-Glucosamine MEGA su gliukozaminu ir chondroitinu?

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai