Naujausi straipsniai
Gydytojas sako pacientui...Gydytojas sako pacientui:
Vaistų paieška
|
Miego sutrikimai senstant
2012, Vasaris 27 - 09:54
miego sutrikimai vyresniame amžiuje apima bet kokias su miego kokybe susijusias problemas, kurios atsiranda žmogui senstant. Tai gali būti nuolatinis mieguistumas, nemiga, neramus ar nekokybiškas miegas. miego sutrikimai tampa rimta problema tuomet, kai pradeda neigiamai veikti žmogaus gyvenimo kokybę. Priežastys miego sutrikimai yra dažnas sveikatos sutrikimas vyresniame amžiuje. Senstant žmogui reikia vis mažiau miego. Įrodyta, jog vyresni žmonės miega maždaug valanda trumpiau nei jauni. Be to, jų miegas yra ne toks gilus. Sveikas 70-ties metų vyras kasnakt gali pabusti apie keturis kartus ir tai nereiškia, jog toks žmogus turi sveikatos problemų. Dažniausiai miego sutrikimus vyresniame amžiuje nulemia gretutinės ligos, tokios kaip - alzheimerio liga, išeminė širdies liga, dažnas šlapinimasis naktį. Taip pat įtakos turi neurogeniniai stimuliatoriai (kofeinas, nikotinas), pasyvus gyvenimo būdas (vyresni žmonės daugiau laiko praleidžia ilsėdamiesi dieną). Požymiai Pagrindiniai miego sutrikimo požymiai yra:
Tyrimai Pirmiausia, dėl miego sutrikimų pacientas turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis, apklausęs pacientą, nusprendžia, kokios rūšies miego sutrikimas vargina pacientą ir pamąsto, ar šis sutrikimas turi ryšį su kokia nors gretutine patologija. Jei miego sutrikimo priežastis yra neaiški, pacientai gali būti siunčiami išsamesniems tyrimams į miego sutrikimų centrą. Gydymas miego sutrikimų gydymas priklauso nuo juos sukėlusios priežasties. Kartais miegas pagerėja pradėjus gydyti lėtinį skausmą, per dažną šlapinimąsi sukėlusias šlapimo takų ligas ar net depresiją. Taip pat siekiant pagerinti miego kokybę, pacientams patariama miegoti tylioje vietoje, prieš miegą išgerti stiklinę šilto pieno, pagulėti šiltoje vonioje ar išeiti pasivaikščioti. Prieš miegą reikėtų vengti sotaus, sunkiai virškinamo maisto, kavos. Miego kokybę gerina reguliarus fizinis krūvis, taisyklingas miego režimas (kai kasdien keliamasi ir einama miegoti tuo pačiu metu). Taip pat patariama į lovą gultis tik einant miegoti. Jei atsigulus per 20 minučių nesiseka užmigti, reikėtų atsikelti ir maždaug pusę valandos paskaityti, pasiklausyti mėgiamos ramios muzikos ar užsiimti kita mėgiama veikla. Nors dažnai nemigai gydyti yra išrašomi migdomieji vaistai, tačiau visgi reikėtų jų vengti ir naudoti tik esant būtinybei. Netaisyklingai vartojami vaistai, skirti miego sutrikimams gydyti, ne tik nepadeda, tačiau kartais net pablogina situaciją. Rekomenduojama migdomuosius vartoti ne dažniau kaip 2-4 dienas per savaitę. Taip pat reikėtų nepamiršti, jog vartojant vaistus, miego sutrikimamas gydyti, nepatariama vartoti alkoholinių gėrimų. Prognozė Vyresniame amžiuje gydyti miego sutrikimus dažniausiai sekasi sunkiau. Visgi, laiku pradėjus gydymą ir šiek tiek pakeitus gyvenimo būdą, miego kokybė pagerėja daugumai pacientų.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą