Naujausi straipsniai
Daktare, galiu paklausti?...Ligonis:
Vaistų paieška
|
Širdies stimuliatorius
2009, Spalis 7 - 18:12
Širdies stimuliatorius (kardiostimuliatorius, elektrokardiostimuliatorius) - tai nedidelis prietaisas, kuris generuoja nestiprius elektros impulsus. Šie impulsai verčia širdį susitraukti, kai ši "tingi" - kai pacientas serga bradikardija. Kokiu atveju implantuojamas kardiostimuliatorius? Širdyje yra tam tikra ląstelių sankaupa - snusinis mazgas. Šiame mazgelyje atsiranda elektros impulsas, kuris plinta specialiais takais, ir priverčia susitraukti širdies priširdžius o po to ir skilvelius. Tiesa, prieš patekdamas į skilvelius, impulsas šiek tiek užlaikomas kitame, atrioventrikuliniame mazge. Kartais, dėl aterosklerozės, širdies ydų, arterinės hipertenzijos bei kitų ligų, gali sutrikti impulso generavimas sinusiniame mazge. Tuomet pasireiškia sinusinio mazgo silpnumas - suretėja širdies veikla arba širdis stabteli kelioms sekundėms. Bradikardija - tai širdies ritmas, retesnis nei 60 k/min. Impulso plitimas gali sutrikti ir atrioventrikuliniame mazge - vadinamoji atrioventrikulinė blokada. Jos metu taip pat pasireiškia širdies veiklos suretėjimas, neritmiška širdies veikla. Apie stimuliatoriaus implantavimą svarstoma, kai širdies dažnis yra 40 k/min ir mažiau, arba kai širdis stabteli 3 sek. Dėl bradikardijos ar pauzių, pacientas gali jausti silpnumą, praradinėti sąmonę (MAS, Morgagni-Adames-Stokes sindromas). Ar esant bradikardijai visuomet implantuojamas stimuliatorius? Bradikardiją gali sukelti tam tikri vaistai, infekcinės ligos ir pan. Jei ligos priežastį galima pašalinti, tuomet pirmiausia taikomas konservatyvus gydymas, kol dažnis atsistatys. Ar tai - sudėtinga operacija? Širdies stimuliatorius - vos keliasdešimties gramų, kelių milimetrų storio prietaisas. Jis implantuojamas po oda, raktikaulio srityje, o nuo stimuliatoriaus didžiosiomis kraujagyslėmis nuleidžiami laidai į širdies prieširdžius ar skilvelius. Operaciją atlieka širdies chirurgai, jos metu užtenka vietinio nuskausminimo. Kaip veikia širdies stimuliatorius? Šiuolaikiniai stimuliatoriai nuolat tikrina širdies elektrinį aktyvumą, ir, jei širdis plaka normaliu dažniu, ar per dažnai, stimuliatorius širdies nestimuliuoja. Kita vertus, širdies stimuliatoriai neapsaugo nuo per dažno širdies plakimo - tachikardijų, ar nuo ritmo sutrikimo. Stimuliatoriai, priklausomai nuo bradikardijos tipo, gali stimuliuoti arba prieširdžius, arba skilvelius, arba ir tuos, ir tuos.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Ilons — 2018, Rugsėjis 5 - 23:36
Mamytei reikia širdies stimuliatoriaus. Kaip manote, ar įdės? Jai 86 metai. Dėkoju už atsakymą.
Valentinas — 2016, Rugpjūtis 20 - 17:31
Sveiki ka dariti kai per penkes minutes gauni 8 impulsus.Kur kreiptis kai musa daznai???
RASA — 2010, Sausis 17 - 20:12
Aš turiu širdies stimoliaturiu ,kokiu prietasiu aš turėčiau saugotis,kad aš nepakenčiau?ir kiek metų tai galioja širdies stimoletutius?
Pagarbiai Rasa.
Skelbti naują komentarą