Naujausi straipsniai
Susijaudinęs vyras drebančia ranka suka 03...Susijaudinęs vyras drebančia ranka suka 03:
Vaistų paieška
|
Geras vaistas nuo ligų – prevencija
2011, Birželis 21 - 10:35
Kol neskauda, į gydytojus nesikreipiame ir ligos neieškome - matyt, tai būdinga daugeliui mūsų. Bet kodėl nepasinaudojus galimybe nemokamai pasitikrinti? Juk iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) finansuojamos prevencinės programos leidžia išvengti rimtos ligos arba ją nustatyti laiku, kol dar galima veiksmingai gydyti. Štai nuo birželio vidurio tapo paprasčiau pasinaudoti Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programos paslaugomis. „Sveikatos apsaugos ministro įsakymu šeimos gydytojų kompetencijai priskirta daugiau tyrimų, taip pat šie gydytojai patys seks didesnės rizikos susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis pacientus. Į specializuotus širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos padalinius, kur teikiama daugiau ir sudėtingesnių paslaugų, bus siunčiami tik tie pacientai, kurių susirgimo minėtomis ligomis tikimybė yra didžiausia", - paaiškina Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėja Daiva Berūkštienė. Dėl širdies ir kraujagyslių ligų nemokamai tikrinami (šias paslauga apmoka ligonių kasos) apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu: vyrai nuo 40 iki 55 metų ir moterys nuo 50 iki 65 metų. Apie galimybę pasitikrinti dėl šių ligų turi informuoti šeimos gydytojas. Pagal programą poliklinikose atliekami tyrimai (nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir. kt.), leidžiantys išsiaiškinti, ar nėra pavojaus susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Nuo šių metų birželio vidurio šeimos gydytojai papildomai atliks gliukozės tolerancijos mėginį, o gliukozės tyrimą atliks tikslesniu būdu, t. y. bus tiriamas ne kapiliarinis, bet venos kraujas. Esant reikalui šeimos gydytojas siunčia pacientą atlikti išsamesnių tyrimų į specializuotus širdies ligų prevencijos padalinius. Dėl visų šių prevencinių tyrimų pirmiausia reikia kreiptis, tartis su šeimos gydytoju, kuris, įvertinęs paciento sveikatos būklę, nuodugniau supažindins su prevencinėmis programomis ir paskirs reikiamus tyrimus. O kad vaikams neskaudėtų dantukų, jų veidukus dažniau puoštų graži šypsena, nenukentėtų tėvelių piniginė ir šiemet tęsiama Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencinė programa. Pagal ją numatytas paslaugas nuo 6 iki 14 metų vaikams nemokamai teikia sutartį su teritorine ligonių kasa sudariusios poliklinikos, šeimos medicinos centrai, kuriuose dirba gydytojai odontologai su padėjėjais arba burnos higienistai. Taigi net jei jaučiatės gerai, visada neprošal pasitikrinti savo sveikatą, nes bene geriausias vaistas nuo ligų - jų prevencija. Vasara bei atostogos - labai tinkamas metas tuo pasirūpinti. „Paskatinti pasyvesniuosius tikrintis gali ir turėtų ne tik gydytojai, šių programų organizatoriai, bet ir šeimos nariai, taip pat - žiniasklaida", - akcentuoja VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėja D. Berūkštienė.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
rimute — 2012, Gruodis 7 - 17:02
yra tik vienas zmogus kuris gali padeti jums issigydyti alchogoli narkomanija ir pan as pas ji gydziausi ir zinau ir nekiskite sitiems koduotojams apsimeteliams pinigu... as uztikrinu jeigu jau mane pagyde tai tikrai ir kitiems pades jo tel869372765
Skelbti naują komentarą