To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Studentas medikas - bibliotekininkei...

Studentas medikas - bibliotekininkei:
- Ar neturite naujausio anatomijos vadovėlio?
- Negi jūs manote, kad žmogaus skelete atsirado naujų kaulų?

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Daugiau kaip 70 proc. planetos gyventojų - vyrų anksčiau ar vėliau turi problemų seksualiniame gyvenime (susilpnėjusi potencija ar lytinis potraukis, pablogėjusi erekcija, ejakuliacijos ...

Kai streikuoja kasa

Pankreatitas - tai ūminis arba lėtinis kasos uždegimas. Sergant pankreatitu pažeidžiama kasa ir daugelis kitų organizmo sistemų. Kasos audinys dėl uždegimo paburksta, nebeturinčios kur nutekėti sultys ima ją ardyti, susidaro žuvusių ląstelių (nekrozės) plotai, cistos. Prisidėjus infekcijai jos gali supūliuoti.

Ūminio pankreatito atveju aktyvūs kasos fermentai plinta ir į gilesnius audinius (pilvaplėvės, dengiančios pilvo organus, pleuros, dengiančios plaučius, ertmes), sukelia jų pažeidimą, didina kraujagyslių pralaidumą, dėl to mažėja kraujo spaudimas, vystosi šokas.

Ūminis pankreatitas - tai staiga prasidėjęs fermentinės kilmės kasos uždegimas, kurio metu gali būti pažeidžiami ir kiti audiniai, organai, sistemos.

Lėtinis pankreatitas - tai lėtinė uždegiminė kasos liga, kurios metu sutrinka kasos funkcija (virškinimui svarbių fermentų, insulino gamyba).

Sergant lėtiniu pankreatitu dėl nuolat rusenančio uždegimo išveša jungiamasis audinys, susidaro kalcifikatai. Įprasta manyti, kad šia liga dažniausiai serga girtuokliai ir narkomanai.

Pasirodo, ydinga mityba ir žalingi įpročiai - ne vienintelės priežastys, dėl kurių gali išsivystyti lėtinis kasos uždegimas. Dažnai pankreatitą išprovokuoja ir kiti faktoriai.

Uždegimo priežastimi gali būti kasos ir tulžies pūslės latakų anatominės anomalijos, taip pat tulžies pūslės akmenys, užkimšę tulžies latakus, dvylikapirštės, tulžies pūslės ir jos latakų uždegimai, alerginės ligos (taip pat ir maisto alergija), pilvo traumos, paveldimi riebalų ir fermentų apykaitos proceso sutrikimai, laktozės nepakantumas, vaistų vartojimas, persirgtos virusinės ir bakterinės infekcijos (kiaulytė, gripas ir kt.).

Maitinimosi režimo sutrikimai taip pat gali turėti įtakos pasireikšti kasos uždegimui. Ilgi tarpai tarp valgymų kasą veikia neigiamai, kasa neigiamai reaguoja į stresą, medikai jį įvardija kaip atskirą rizikos faktorių.

Liga slepiasi

Pankreatito priepuolį gali lydėti viduriavimas, pykinimas, vėmimas, gali truputį pakilti temperatūra. Tačiau pagrindinis ligos požymis - skausmas, kylantis valgant ar pavalgius.

Skausmas gali būti įvairus - ir vos dilgčiojantis, ir net sukelti šoką. Dažnai skausmas pasireiškia epigastriumo srityje, todėl pankreatitą painioja su skrandžio ligomis ir pacientus ilgai gydo nuo menamo gastrito.

Kartais skausmas tarsi apjuosia, be to, pereina į nugarą, krūtinę, būna panašu į stenokardijos priepuolį. Kasos uždegimas būna panašus į apendicitą, todėl neįmanoma diagnozuoti remiantis vien klinikiniais požymiais.

Tiksliai diagnostikai būtinas visas tyrimų kompleksas: bendras kraujo tyrimas (padidėjęs leukocitų kiekis rodo uždegimą), biocheminis kraujo tyrimas (didesnis fermento amilazės ir kitų kasos fermentų kiekis patvirtina ligą), išmatų tyrimas (riebalų padaugėjimas, nesuvirškinto krakmolo, baltymų medžiagų buvimas liudija lėtinį pankreatitą), šlapimo tyrimas (amilazės esama ir šlapime), pilvo echoskopija (būtina ištirti kasos ir tulžies pūslės latakų sistemą, pažiūrėti, ar nėra cistų, kitų darinių).

Šaltis ir badavimas

Štai du svarbiausi pirmosios pagalbos principai ištikus pankreatito priepuoliui.

Kadangi pilvo skausmą sukėlė uždegimas, ligoniui jokiu būdu negalima duoti šildyklės, nes uždegimas tik sustiprės. Priešingai, reikia pūslės su ledu. Ūmiai susirgus ar ištikus lėtinio pankreatito priepuoliui būtinai guldoma į ligoninę.

Gydymas prasideda nuo lovos režimo - esant kasos uždegimui būtinas visiškas poilsis. Pirmas dvi paras ligoniui teks pabadauti, gerti reikia kuo daugiau. Gerai gerti mineralinį vandenį, bet negazuotą, pašildytą.

Mineralinis mažina tulžies užsistovėjimą latakuose ir kasoje, kovoja su uždegimu, nes stimuliuoja nuolatinį gleivių ir sekreto tekėjimą, normalizuoja motorinę skrandžio funkciją. Paskui palaipsniui pradedama ligonį maitinti dietiniu maistu - reikiamos temperatūros, trintu, neprovokuojančiu skrandžio sulčių skyrimosi.

Rekomenduojamos skystos košės (tik ne kvietinės), trintos sriubos, trintos daržovės (išskyrus kopūstus), neriebi virta mėsa (triušiena, vištiena), omletas, liesa varškė.

Be dietos, gydytojas paskiria kasos fermentų preparatų ir vaistų, mažinančių skrandžio sulčių išsiskyrimą, lėtinančių kasos darbą.

Sunkiais atvejais iš pradžių ligoniui skiriami gliukokortikoidiniai hormonai ir antibiotikai. Jei diagnozė nustatoma anksti (1-2 parą), konservatyvaus gydymo pakanka, kad ligonis pasveiktų. Tačiau paskui mažiausiai dvejus metus reikia reguliariai lankytis pas endokrinologą.

Chirurginis gydymas reikalingas tik tuomet, jei organo veikla progresuojamai blogėja, jis irsta, kai neefektyvus gydymas vaistais.

Jokių riebalų

Svarbiausia lėtinio pankreatito gydymo dalis - speciali dieta. Jos ilgai laikytis reikia ir išėjus iš ligoninės. Gydomosios mitybos esmė - kad būtų ribojami produktai, stimuliuojantys kasos sekreciją, taip pat vengti riebalų.

Esmė ta, kad fermentus, organizme skaidančius baltymus, išskiria ne tik kasa, bet ir skrandis, žarnynas. O riebalus pasisavinti gali tik kasa.

Kad nebūtų apkrautas sergantis organas ir būtų leista jam pailsėti, geriau kurį laiką susilaikyti nuo riebalų.

Sergant lėtiniu pankreatitu draudžiama vartoti visus sulčių išsiskyrimą skatinančius produktus: stiprius sultinius (ne tik mėsos, žuvies, bet ir daržovių), riebią mėsą, šviežią duoną, keptus ir rūkytus produktus, konservus, dešras, kopūstus, pupeles, aštrius prieskonius, ledus, šaltus gazuotus gėrimus, stiprią kavą, šokoladą.

Valgyti ligoniui reikia po nedaug šešis kartus per dieną. Negalima valgyti nei šalto, nei karšto maisto, tik šiltą. Gerti rekomenduojama nesaldžią arbatą ir mineralinį vandenį. Jei trūksta skrandžio sulčių, mineralinį reikia gerti prieš 30 min. iki valgymo, jei jų per daug - 1,5 valandos prieš valgymą.

Atsargiai reikia valgyti šviežias daržoves, gerti sultis. Jei piktnaudžiaujama citrusinių vaisių sultimis, gali sutrikti kasos veikla, sumažėti virškinimo fermentų. Be dietos, reikia papildomai vartoti A, C, B1,B2,PP, K vitaminų, folio rūgšties.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai